Bugun...


Sinan Karaçay

facebook-paylas
31 Mart Seçimleri hakkında
Tarih: 04-04-2019 11:47:00 Güncelleme: 04-04-2019 11:47:00


Bölücü ve Ayrılıkçı Bir Gayesi Olmayan Hepsi Birbirinden Kıymetli Farklı Siyasi Görüşüşlerde Kendini İfade Ettiğini Düşünen Fikirsel ve Duygusal Manada Kendini Ait Hissettiği Siyasi Hareketin İçerisinde Olan Değerli Dostlarım, Abilerim, Ablalarım, Kardeşlerim Bu Mübarek Kandil Gününde Öncelikle Hepinizin Geçmiş Kandilini Tebrik Ediyor, Sağlık, Huzur ve Esenlikle Diliyorum.

       Ülkemiz Bundan Önce Defalarca Kez Olduğu Gibi Bir Seçimi Geride Bırakarak, Halkımızın İradesini Sandıklar Vesilesi İle Yansıtarak Yöneticilerini Seçmiştir, Ortaya Çıkan Sonuçların Ülkemize ve Aziz Milletimize Hayırlı Uğurlu Olmasını Diliyorum.

     Malumunuz Ülkemiz Yaklaşık 17 yıldır Aynı Siyasi Partinin İktidarı İle Yönetilmekte ve Bu Parti Ülkemize Önemli Hizmetler Yapmak Sureti İle Bugüne Kadar Halkımızın Destek ve İlgisine Mazhar Olarak Önemli Bir Başarı Elde Etmiştir.

    Elbet Bu İktidar Partisinin İyi Yaptıklarının Yanında Halkın Bir Bölümü Tarafından da Benimsenmeyen İcraatları Olmuş, Tüm Dünya Demokrasilerinde Olduğu Üzere Taraftarları Olduğu Kadarı İle Muhalifleri de Haklı Olarak Olmuştur.

    Eşyanın Tabiatına Uygun Olarak Geçen Zaman ve İktidarda Yapılan Hizmetler Esnasında İktidar Partisinde Yorulma ve Yıpranmalar Meydana Gelmiş Hatta Bu Partinin En Üst Makamlarınca da Zaman, Zaman Metal Yorgunluğu Olarak Dile Getirilerek Kadro Değişikliklerine Gidilmiştir.

   Gelişen Süreçte İse Yapılan Yerel Seçimlerde İktidar Partisi Uzun Yıllardır Yönetmiş Olduğu Ülkemizin Kalbi Sayılan Ankara ve İstanbul 31 Mart 2019 Tarihinde Yapılan Seçimlerde Kesin Olmayan Sonuçlara Göre Seçimleri Kaybetmiştir.

   İşte Her Şey Bundan Sonra Başladı Seçim Sonrası Kazananı Tebrik Ederek, Sonuçları Başkalarını Sorumlu Tutmadan Kendi Yanlışlarını Düşünerek Değerlendirmek Yerine Kabul Etmeme Hatta Red Etme Yoluna Gitmiştir. Seçimlerin Sonuçlarına İtiraz Etmek Hele Oy Farkı Kazanan Lehine Çok Fazla Değilse Doğal ve Anlaşılır Bir Durumdur. Bu İtirazlar İse Genelde Muhalefet Tarafından İktidarın İktidar Erkini Kullanarak Sonuçlara Etki Ettiğini, Seçim Güvenliği ve Güvenilirliğini İhlal Ettiği Gerekçesi İle Yapılmaktadır. Ancak Bizde Böyle Olmadığı Tam Tersi Oldu İktidar Yani Seçimin Güvenliği ve Güvenirliğini Sağlamakla Yükümlü Olan Taraf Muhalefeti Yolsuzluk ve Hile Yapmakla İtham Etmiştir.

    Eşine Az Rastlanır Bir Durum Olan Bu İtiraz Şekli, İstanbul da Seçime Konu Olan 39 İlçede de Tümden Bu İddiayı Dile Getirilerek Çok Daha Vahim Bir Hale Dönüşmüştür. Hatta Sandık Başlarında Görevli Olan Kişileri Sandıkları Satmak, FETÖ Terör Örgütü Lehine Çalışmak Gibi Çok Ciddi ve Yaralayıcı Bir Şekilde İthamlar Öne Sürülmektedir.

    Bu İtiraz Şekli Başta İktidar Partisinin Çoğunluğu Daha Öncede Yani Kazandığı Seçimlerde de Görev Yapan Gönüllü ve Görevlilerini Töhmet Altında Bırakarak Yaralayacak Bir Şekil Olmuştur.

    Bunun Yanı Sıra Tüm Dünyaya Bizzat Ülkenin İktidarı Tarafından Ülkede Yapılan Seçimlerin Şaibeli Olduğu İlan Edilerek Ülkenin Prestiji Bizzat Hükümet Eliyle Sarstırılmıştır.

   Ayrıca Halkın İradesinin Büyüklüğü ve Yüceliği Konusunda Her Fırsatta Söylemlerde Bulunan Bir Partinin Halkın İradesine Bu Kadar Karşı Duruş Sergilemesi de Ayrıca Üzerinde Düşünülecek Bir Durumdur.

   Bir İktidar Üstelik Görevi Seçimin Hilesiz Hurdasız Yapılmasını Sağlamak Olan Bir İktidarın Bu Denli Büyük Bir Yolsuzluk ve Hile Şüphesi İle Hareket Etmesi Görevini Layıki İle Yapamadığını Kabul Etmesi Demektir ki Bu Durum Çok Ciddi Bir Güven Sorunudur.

   Dolayısı İle Kaybedilen Bir Seçim Yarışını Aynı Zamanda Ülkenin Prestij Kaybına Dönüştürmek İlerleyen Süreçte Yapılacak Diğer Seçimlerde Muhalefetin Elini Güçlendireceği Gibi, Daha Büyük Oranlı Mağlubiyetlerinde Habercisi Olacaktır.

Benden Söylemesi, Dost Acı Söyler…

 

Sinan Karaçay / İstanbulBu yazı 1324 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUM
Yorum

YAZARIN DİĞER YAZILARI

YUKARI