Bugun...


Sinan Karaçay

facebook-paylas
Ülkemin Geleceği Adına
Tarih: 18-01-2019 15:52:00 Güncelleme: 18-01-2019 15:52:00


Bugün Sıklıkla Gittiğim Evimin Yakınındaki Bir Alışveriş Merkezine Yaklaşık İki Hafta Aradan Sonra Gittim Ve Üzülerek Belirtmek İsterim ki Gördüğüm Manzara Ülkemin Geleceği Adına Malesef Endişelerimi İyice Arttırdı.
Bundan Evvel O Devasa Alışveriş Merkezinde Bir İki Dükkan Kapanmış ve Yönetim O Kapanan Mağazaların Önüne İnsanların Fotoğraf Çektirmesi İçin Arka Plan Olacak Resimler Asmışlar Algısı Yaratmışlardı. Oysa Bugün Çok Net Gördüm ki.Bunlar Keyfiyetten Değil Mecburiyetten Yapılan Girişimlermiş.
İki Haftada Kapanan Mağaza Sayısı En Az Üç Katına Çıkmış Durumda.
Tehlike Çanları Acı, Acı Çalıyor Malesef.
Ekonomik Veriler İle Oynayarak , Yalancı Baharlar Yaratarak Ekonomideki Kötü Gidişi Durdurmak Mümkün Değildir.
Aksine Sorunun Gerçekçi Tespitini Yapmak Çözümü İçin Yapılması Gereken İlk Adımdır.
Ülkemizin Ciddi Bir Ekonomik Darboğazdan Geçtiği Herkesin Malumu Olsa Gerek.
Ciddi Bir Enflasyon İle Karşı Karşıyayız, Firmaların Üretim ve Satışlarında Ciddi Daralmalar Yaşanmakta ve Korkarım İşten Çıkarmalar Başladı ve Giderek Sayılar Artmakta.
Ciddi Boyutta Firma Kapanışları Yaşanmakta, Firmalar Personellerini Zorunlu İzine Çıkarmakta Bazıları İse Çalışma Günlerinin Sayısını Azaltma Yoluna Gitmekteler.
Yani Uzun Lafın Kısası Hedefimizi Tutturduk Diyenlerin Hedefleri Kepenk Kapatmak, İşçi Çıkartmaksa Eğer Doğrudur Hedefi Tutturmaya Başladılar.
Bu Zor Günlerde Rabbim Bizi Yönetenlere Aklı Selim İle Davranma, Aziz Milletimize İse Dayanma Gücü ve Azmi Versin İnşallah.Bu yazı 1696 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUM
Yorum

YAZARIN DİĞER YAZILARI

YUKARI