Bugun...


Zafer Tahiroğlu

facebook-paylas
ARÜ'de olduğu gibi bu Şehir'de hiçbir şey gizli kalmaz,.!
Tarih: 03-07-2020 15:22:00 Güncelleme: 03-07-2020 15:22:00


ARÜ'de olduğu gibi bu Şehir'de hiçbir şey gizli kalmaz,.!

Ardahan'da CHP'li Belediyenin içine düştüğü acı durum ve son günlerde kamuoyunda Başkan Faruk Demir'e tepki çeken gelişmelerin olması Ardahanlıyı artık bıktırdığını söyleyebiliriz.

Son 1.5 yıldır Ardahan AK Parti Milletvekili ile eski Valinin özel İdarede yaşanan gelişmeler üzerine tıkanan bir devlet çarkı işleyişinin henüz normale dönüşmemesi,Dün iktidarın yayın organı olan Sabah Gazetesinde ARÜ ile ilgili çıkan moralleri bozan o haber ve geçmişte Çıldır'da yatırım yapmak için davet edilen ve sonuçta önüne konan zorluklar nedeniyle yatırımı bırakıp memleketine küsen bir işadamı ve aynı zamanda Gazeteci bir insanın yaşadıklarını anlatan haberleri yayınlarken ne kadar beceriksiz,liyakatsiz bir kadro ile yönetildiğimizi bir kez daha gördüm.

Bu işlerin yegane sorumlusu,Ardahan'da son 10 yıldır siyasete yön vermeye çalışan fakat Ardahan'ın yönünü kaybetmesine neden olan Milletvekili Atalay'dan başkası değildir.Çünkü siyasete atıldığı günden beri bir kapalı kutu gibi kiminle ne iş yaptığı belli olmayan Atalay'ın kürsülerde nutuk çekmekten başka bir özeliğinin olmadığını,ilçesi olan Göle'yi beton yığınına çevirmekten başka bir icratının olmadığını herkes görmektedir,çünkü Göle'de kime dokunursanız neler işiteceğinizi az çok biliyorsunuz çünkü Göle'de de çok büyük rahatsızlık var..

Ardahan'da kürsülerde konuşurken CHP ve HDP'lilere hakarete varan konuşmalar yapan Atalay'ın iş icraata geldiğinde Ardahan ve Hanak ziyaretlerinde CHP'li Başkanlarla saatlerce oturup sohbet ederken AK Parti Hanak ilçe başkanının tabiriyle kendilerine zaman ayıracak bir halini görmediklerini söylemesi çok manidardır.

Yine HDP lilere yaptığı onca suçlamaya karşın Ankara'da Meclisteki HDP grubuyla kurduğu samimiyet ve HDP'li milletvekillerinin tutum ve davranışlarını görünce insanın şaşırmaması elde değil.

ARÜ'ye getirip Rektör yaptığı Mehmet Biber'in Üniversiteyi getirdiği hal ortada iken, 2 dönemdir Çıldır'a Belediye Başkanı olarak seçtirdiği kişinin bir iş insanını canından bezdiren tutumu ortada iken,atadığı bürokratik kadroların Ardahan'da ortaya koyduğu performansın her haliyle perişan bir durumun olduğunu göstermekte.Kısaca son günlerde Ardahan'da yaşananlara bakınca bu konudaki değerlendirmemizde becerikizliğin,liyakatsizliğin,zavallılığın ve tükenmişliğin kendisini ele verdiğini görmekteyiz.

AK Parti il Başkanıın toplantı için ve bazı ilçe başkanlarının ise Ankara'ya işleri için geldikleri geçtiğimiz günlerde Atalay'ı telefonda aramalarına rağmen telefonlarına cevap vermeyip il ve ilçe başkanıyla görüşmemesi sizlere neyi anlatıyor bu konuda buyrun sizler konuşun,Hanak ilçe Başkanı ve eski Belediye başkanı işlerini Korkmaz Karaca'nın devreye girmesiyle sıkıntılarını çözmeye çalışmış ve bu yardımı sonucu işlerini hallettiklerini söylemekteler.

Diyeceğim şudur, Ardahan böyle kaprisli ve kibirli bir siyaset anlayışı yüzünden çok şey kaybetti ve kaybetmeye de devam edecek gibi.

Gönül isterdi ki kamuoyuna güzel haberler verelim ama her tarafı dökülen,birlik ve beraberliğin kaybolduğu,kimsenin kimseye güveninin kalmadığı bu atmosferde maalesef bu durumu kamuoyuyla paylaşmak durumundayız.

Ardahan insanı artık şapkasını önüne koyup kararını ona göre vermelidir.

Sonuçta Ardahan insanı ortaya konan bu olumsuz tabloyu haketmiyor.

Zafer TahiroğluBu yazı 1529 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUM
Yorum

YAZARIN DİĞER YAZILARI

ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY
YAZARLAR
HABER ARA

Web sitemize nasıl ulaştınız?


SON YORUMLANANLAR
HABER ARŞİVİ
YUKARI